Strona Internetowa Za Darmo? Prawie. Stwórz Landing Page Za 9$ Rocznie!

Często wydaje się nam, że stworzenie strony internetowej wymaga umiejętności lub zasobnego portfela. Związane jest z tym, że wciąż żyjemy w przekonaniu, że aby stworzyć stronę internetową musimy ją zaprogramować, bądź wynająć programistę. W erze NoCode takie przekonanie jest błędne. Jednak nie znaczy to, że taka strona internetowa może być stworzona całkowicie za darmo. Ale to narzędzie jest naprawdę temu bliskie. Można samemu zrobić stronę internetową w mniej niż godzinę, i to za 9$ rocznie!

NoCode w najlepszym tego słowa znaczeniu

Carrd.co to narzędzie do budowania prostych stron internetowych. Osobiście korzystam z carrd do tworzenia prostych stron wizytówek oraz Landing Page’y produktów lub newsletter’ów. Ale oprócz tego, narzędzie to może zostać użyte do stworzenia portfolio, formularza czy profilu osoby.

Carrd, wybór szablonu

Do wyboru mamy wiele szablonów z wcześniej wymienionych kategorii. Tworzenie strony polega jedynie na modyfikowaniu wybranego szablonu. Można pomyśleć: “czy w ten sposób nie będzie wielu powtarzalnych stron?”. Otóż nie. W szablonie można zmieniać kolory, czcionkę, oczywiście treść, obrazki oraz same elementy, które na niej występują. Po takich zmianach strona będzie miała cechy wspólne z innymi, ale nie więcej niż strony stworzone przez programistę. W końcu na rynku panują te same trendy tworzenia stron.

Jak wygląda strona internetowa zrobiona prawie za darmo?

Niektóre szablony wyglądają dość prosto i generycznie. Jednak po chwili dostosowania, nawet prosta zmiana tła i kolorów może odmienić wygląd strony na bardziej unikalny.

Strona internetowa zrobiona w carrd

Proste zmiany to nie jedyne zmiany jakich można zrobić. Jak już wspominałem, można dodawać inne elementy lub modyfikować już istniejące. W ten sposób dodałem ikonki w menu oraz pokaz slajdów, w ten sposób strona została przerobiona w portfolio.

Portfolio zrobione w carrd

Można również zastąpić pokaz slajdów galerią, wtedy użytkownicy mają lepszy wgląd w więcej twoich prac.

Carrd to tania alternatywa dla clickfunnels

Pierwotnym powodem, dla którego zacząłem używać Carrd, było zastąpienie nieznośnie drogiego clickfunnels (97$ za miesiąc!) oraz lead pages (37$). Te ceny były dla mnie zbyt wysokie i nieuzasadnione dla moich celów, czyli zbieranie leadów. Wygenerowanie 2-3 prostych stronek nie powinno kosztować aż tyle. Oczywiście nie neguję tych serwisów. Z całą pewnością są super opcją przy budowaniu zaawansowanych funneli sprzedaży. Jednak to też jest możliwe w Carrd, które tak naprawdę ma wiele opcji w tym płatności.

Płatności można dodać, wybierając opcję “Widget”. Do wyboru są dwie opcje płatności: Stripe oraz PayPal.

Poza płatnościami jest również możliwość dodawania formularzy zapisu do newslettera oraz kontaktu. Formularze newsletterowe wspierają chyba wszystkie liczące się systemy mailingowe: MailChimp, ConvertKit, MailerLite, Sendy oraz parę innych.

Przykładem lejka zrobionego w carrd jest proces pobierania listy 7 narzędzi NoCode z mojego bloga: https://get.bez-kodu.pl/

Czemu tak tanio?

Porównując Carrd do innych rozwiązań, jest on bardzo tani, można się zastanowić dlaczego? Otóż jest tak, ponieważ w Carrd trzeba zrobić więcej rzeczy manualnie i nie jest tak dostosowane pod konwersję jak droższe odpowiedniki. Czy to oznacza, że przez Carrd będziesz miał gorsze wyniki sprzedażowe? Niekoniecznie, ale będziesz musiał sam spędzić więcej czasu, nad badaniem co lepiej działa. To właśnie know-how oraz działanie out-of-the-box tak podbija cenę tych narzędzi. Według mnie na początku, kiedy nie posiadasz budżetu na drogie i zaawansowane narzędzia, lepiej jest skorzystać z tańszych rozwiązań, przy których chwilę dłużej się naklikasz. Dopiero jak uda Ci się osiągnąć wyższe przychody ze sprzedaży, możesz się zastanowić, czy te narzędzia nie podkręcą twoich wyników jeszcze bardziej.

Cennik

Carrd.co występuje w trzech wariantach cenowych, a każdy z kolejnych dodaje więcej możliwości.

  • Najniższy plan – Pro Lite – 9$/rok – do 3 stron, szablony “PRO”
  • Średni plan – Pro Standard – 19$/rok – do 10 stron, własna domena, formularze, google analytics
  • Najwyższy plan – Pro Plus – 49$/rok – do 25 stron, zaawansowana edycja strony, możliwość pobrania strony

Osobiście używam planu Pro Standard i rekomenduję używanie właśnie tego planu, to w nim mamy dostęp do formularzy i możemy ustawić własną domenę, a cena 19$ za rok wciąż nie jest tak wysoka.

Dołącz do wydajnych programistów

Dołącz do newslettera i dowiedz się jak stać się wydajnym programistą. Mięsa nie ma, ale sztuczki i narzędzia NoCode oraz LowCode do zastosowania w twoich projektach na pewno się znajdą.

Zapisz sie do newsletteraZbuduj swój startup

Dołącz do newslettera w którym co tydzień otrzymasz informacje o narzędziach NoCode oraz ich wykorzystaniu w tworzeniu oprogramowania. Mięsa nie ma, ale coś ciekawego znajdziesz.

Zapisz się na listę Generuj opisy szybko jak nigdy z Catalogerem

Otrzymuj informacje o rozwoju Cataloger'a i otrzymaj wczesny dostęp do naszego Generatora opisów!